(¯`·._(¯`·Codul bunelor maniere·´¯)_.·´¯)
(¯`·._(¯`·Codul bunelor maniere·´¯)_.·´¯)- reguli de comportament - cum sa te comporti intr-o lume civilizata; respectand aceste reguli de comportament iti vei face viata mai frumoasa; pe forum gasiti, deasemenea, sfaturi utile referitoare la comportamentul adecvat in diverse situatii ! Tot aici gasiti si articole despre SEX ( Totul despre SEX )
Lista Forumurilor Pe Tematici
(¯`·._(¯`·Codul bunelor maniere·´¯)_.·´¯) | Inregistrare | Login

POZE (¯`·._(¯`·CODUL BUNELOR MANIERE·´¯)_.·´¯)

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
simobuzedulci_o
Femeie
24 ani
Dambovita
cauta Barbat
25 - 47 ani
(¯`·._(¯`·Codul bunelor maniere·´¯)_.·´¯) / Prezentarea / Prezentarea in situatii in care oaspetii stau pe scaune  
Autor
Mesaj Pagini: 1
Georullz
Administrator

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 163
Cine se va ridica si cine va sta jos ?
   Prima regula : un barbat se ridica intotdeauna cind ii este prezentata o persoana. Singura exceptie o constituie infirmii sau bolnavii.
   A doua regula : o femeie ramine pe scaun. Aceasta regula poate avea insa derogari. Daca este vorba despre o tinara , ea trebuie sa se ridice cind e prezentata unei doamne sau unui domn cu mult mai in virsta. In general , cind se fac prezentarile sau in cadrul unor discutii , tinerii nu vor sta jos in prezenta persoanelor mai in virsta. Daca este vorba despre un batrin este politicos , dar nu indispensabil , ca si femeile sa se ridice. Daca este vorba despre o doamna in virsta , se va ridica in picioare toata asistenta. Si aici este vorba de tact. Este mai bine sa te ridici in picioare decit sa uiti sa o faci atunci cind situatia o cere.


_______________________________________
 

pus acum 19 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la