(¯`·._(¯`·Codul bunelor maniere·´¯)_.·´¯)
(¯`·._(¯`·Codul bunelor maniere·´¯)_.·´¯)- reguli de comportament - cum sa te comporti intr-o lume civilizata; respectand aceste reguli de comportament iti vei face viata mai frumoasa; pe forum gasiti, deasemenea, sfaturi utile referitoare la comportamentul adecvat in diverse situatii ! Tot aici gasiti si articole despre SEX ( Totul despre SEX )
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
(¯`·._(¯`·Codul bunelor maniere·´¯)_.·´¯) | Inregistrare | Login
POZE (¯`·._(¯`·CODUL BUNELOR MANIERE·´¯)_.·´¯)
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: simobuzedulci_o
 | Femeie 24 ani Dambovita cauta Barbat 25 - 47 ani |
|
|
Georullz
Administrator
Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 163
|
|
Cine se va ridica si cine va sta jos ? Prima regula : un barbat se ridica intotdeauna cind ii este prezentata o persoana. Singura exceptie o constituie infirmii sau bolnavii. A doua regula : o femeie ramine pe scaun. Aceasta regula poate avea insa derogari. Daca este vorba despre o tinara , ea trebuie sa se ridice cind e prezentata unei doamne sau unui domn cu mult mai in virsta. In general , cind se fac prezentarile sau in cadrul unor discutii , tinerii nu vor sta jos in prezenta persoanelor mai in virsta. Daca este vorba despre un batrin este politicos , dar nu indispensabil , ca si femeile sa se ridice. Daca este vorba despre o doamna in virsta , se va ridica in picioare toata asistenta. Si aici este vorba de tact. Este mai bine sa te ridici in picioare decit sa uiti sa o faci atunci cind situatia o cere.
_______________________________________
|
|
| pus acum 19 ani |
|